Ultrasi Milanu wściekli na władze klubu. "Jesteśmy zmęczeni kolejnymi kompromitacjami klubu. To niegodne AC Milan"

AC Milan poinformował we wtorek wieczorem o zwolnieniu z prowadzenia pierwszej drużyny trenera, Marco Giampaolo. - Jesteśmy zmęczeni kolejnymi kompromitacjami klubu. To niegodne AC Milan - napisali w oświadczeniu ultrasi Milanu.

Po siedmiu kolejkach Serie A AC Milan jest na 13. miejscu w tabeli i ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Zespół Krzysztofa Piątka gra bardzo słabo i w ostatnich kilkudziesięciu godzinach włoskie media informowały, że klub z San Siro zwolni trenera, Marco Giampaolo.

Roman Kołtoń zastąpi Tomasza Hajtę w roli komentatora. Tłumaczy przyczynę

Zobacz wideo

Informacje te potwierdziły się we wtorkowy wieczór. AC Milan poinformował o zwolnieniu szkoleniowca, który objął drużynę latem tego roku. Na razie nie wiadomo kto będzie jego następcą. Włoskie media informują jednak, że nowym trenerem Piątka i jego kolegów będzie Stefano Pioli, który do kwietnia pracował w Fiorentinie.

Ultrasi Milanu o zwolnieniu Giampaolo

Ultrasi Milanu postanowili odnieść się do ostatnich wydarzeń w klubie. - Jesteśmy zmęczeni tym kolejnymi kompromitacjami klubu. Gdy już myślimy że uderzyliśmy o dno, sytuacja jeszcze się pogarsza - krytykują działania władz Milanu.

- Oglądamy teraz, jak upada projekt trenera Giampaolo, którego zwolniliście po trzech miesiącach. Nie chcemy oceniać nowego trenera, bo to zrobi boisko. Załatwienie tej sprawy pokazuje jednak słabość klubu, który upada coraz niżej - dodali fani. Uważają oni, że mediolański klub zbyt często zmienia trenerów i strategię prowadzenia drużyny. - Potrzeba postępu, jednak zwłaszcza w waszych biurach. Nie zasłużyliśmy na kolejne kompromitacje, to niegodne AC Milan - czytamy na końcu oświadczenia.

Giampaolo był latem zatrudniany jako trener na dłuższy czas. Tak przekonywali dyrektorzy Milanu Zvonimir Boban i Paolo Maldini. Tymczasem Włocha zwolniono już po 10 meczach. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA