Oficjalnie. AC Milan zwolnił trenera!

To już oficjalna informacja. AC Milan poinformował o zwolnieniu z prowadzenia pierwszej drużyny trenera, Marco Giampaolo.

Po siedmiu kolejkach Serie A AC Milan jest na 13. miejscu w tabeli i ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Zespół Krzysztofa Piątka gra bardzo słabo i w ostatnich kilkudziesięciu godzinach włoskie media informowały, że klub z San Siro zwolni trenera, Marco Giampaolo.

Informacje te potwierdziły się we wtorkowy wieczór. AC Milan poinformował o zwolnieniu szkoleniowca, który objął drużynę latem tego roku. Na razie nie wiadomo kto będzie jego następcą. Włoskie media informują jednak, że nowym trenerem Piątka i jego kolegów będzie Stefano Pioli.

Pioli następcą Giampaolo? Kibice protestują

Te wieści nie spodobały się kibicom włoskiego klubu. W mediach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze rozpowszechnił się hashtag #PioliOut, który błyskawicznie stał się popularny wśród fanów "Rossonnerich".

Kołtoń tłumaczy, dlaczego Zbigniew Boniek zatrudnił Jerzego Brzęczka

Zobacz wideo

Hashtag zyskał tak wielką popularność, że już po kilku godzinach stał się najczęściej wykorzystywanym hashtagiem na Twitterze we Włoszech. Fani nadal liczą, że uda się powstrzymać działaczy Milanu przed podpisaniem umowy z Piolim, który zdaniem włoskich dziennikarzy już w środę miał poprowadzić pierwszy trening w Milanello.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.