Włoskie media: Nagły zwrot w sprawie trenera Milanu. Pojawiły się nowe nazwiska!

Zdaniem włoskich mediów Luciano Spalletti nie zostanie trenerem drużyny Krzysztofa Piątka. W tej sytuacji Milan poszukuje innego kandydata do roli szkoleniowca. Możliwe, że sięgnie po zagranicznego trenera.

Odkąd w 2014 roku z Milanem pożegnał się Massimiliano Allegri, klub wciąż szuka trenera, który mógłby przywrócić mu dawny blask. W tym czasie szczęścia próbowało ośmiu trenerów, ale żaden nie dał sukcesów. Wybór Marco Giampaolo jak na obecny Milan był nietypowy, bo Włoch nie był nigdy wielkim piłkarzem (najwyżej grał w Serie B), w przeciwieństwie do całej sztafety poprzedników: Clarence`a Seedorfa, Filippo Inzaghiego, Sinisy Mihajlovicia, Vincenzo Montelli, Gennaro Gattuso. Nie był nawet przeciętnym, ale związanym z Milanem piłkarzem, jak Christian Brocchi. Wszystko wskazuje, że Giampaolo zostanie zwolniony, bo Milan po siedmiu kolejkach Serie A ma zaledwie dziewięć punktów. W tym czasie zanotował aż cztery porażki. Ale co gorsze, nie widać zbyt wielu przesłanek świadczących o tym, że w końcu się coś polepszy.

Krzysztof Piątek przeżywa szok. Media we Włoszech nie mają dla niego litości:

Zobacz wideo

Spalletti nie dla Milanu? Kto nowym trenerem Krzysztofa Piątka?

W poniedziałek włoscy dziennikarze byli pewni, że nowym trenerem Milanu zostanie Luciano Spalletti, były szkoleniowiec Interu Mediolan. Problem w tym, że Spalletti ma ważny kontrakt z Interem. By objąć Milan, wpierw musiałby rozwiązać umowę z ekipą Nerazzurrich, która wciąż wypłaca mu pensję po zwolnieniu. Klub zaproponował mu rozwiązanie umowy w zamian za odprawę w wysokości półrocznej pensji. 60-letni trener odrzucił tę propozycję. 

Portal football-italia.net pisze, że w tej sytuacji Milan rozgląda się za innymi szkoleniowcami. Padło nazwisko Stefano Pioliego, który ostatnio trenował Fiorentinę, a od kwietnia jest na bezrobociu. Niewykluczone także, że mediolański klub zdecyduje się na trenera z zagranicy. Włosi piszą, że Milan mógłby poprowadzić Rudi Garcia (ostatnio Marsylia, wcześniej m.in. Roma) lub Marcelino Garcia Toral (ostatnio Valencia).

Więcej o: