Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoskie media: Trener Milanu zostanie zwolniony. Dwóch kandydatów na jego miejsce

Włoscy dziennikarze są zdania, że wygrana z Genoą to zbyt mało, aby Marco Giampaolo nadal był trenerem Milanu. Wskazują także dwóch faworytów do jego zastąpienia.

Działacze Milanu nie są zadowoleni z początku sezonu. Po siedmiu kolejkach Milan zajmuje 13. miejsce w tabeli. Zwycięstwo z Genoą (2:1) niewiele zmieniło w sytuacji Marco Giampaolo, który jest krytykowany za postawę swojego zespołu. Zdaniem włoskiego "Sky Sports", już jest przesądzone, że Włoch straci pracę. - Zwycięstwo z Genoą to za mało, by uratować Giampaolo. Wyniki Milanu były i są rozczarowujące, a zespołowi brakuje tożsamości - podkreślają dziennikarze.

Trzy gole, dwie czerwone kartki, mnóstwo emocji - zobacz skrót meczu Milanu z Genoą (2:1)

Zobacz wideo

Zdaniem włoskich dziennikarzy, faworytami do objęcia Milanu, po zwolnieniu Giampaolo, są Luciano Spalletti i Stefano Pioli. Wiele mówi się także o kandydaturach m.in. Gennaro Gattuso, Rudiego Garcii czy Claudio Ranieriego. Football-italia.net zdradził także, że Milan rozmawiał już z Marcelono, jednak po wstępnych dyskusjach, zrezygnowano z zatrudnienia Hiszpana.

Znacznie ciekawiej wygląda sytuacja dotycząca ewentualnego powrotu Gennaro Gattuso. Byłby on możliwe, ale pod warunkiem "radykalnych zmian w personelu dyrektorskim, zwłaszcza w osobie Paulo Maldiniego". Fatalny początek sezonu Milanu, to także efekt słabszej gry Krzysztofa Piątka. Polak zdobył jedynie dwa gole w obecnym sezonie, obydwa z rzutów karnych.