Krzysztof Piątek zszedł z boiska. Szalona końcówka, Milan wygrał!

Milan po szalonej końcówce pokonał Genoę 2:1! Bohaterem meczu został Hiszpan Pepe Reina, który obronił rzut karny w 92. minucie meczu, choć wcześniej popełnił dwa wielkie błędy. Krzysztof Piątek został ściągnięty w 45 minucie, a po tej zmianie gra Milanu mocno się poprawiła.

Mimo słabej pierwszej połowy w wykonaniu Milanu wydawało się, że utrzyma się wynik 0:0. W 40. minucie jednak Schone wykonywał rzut wolny, a Pepe Reina popełnił katastrofalny błąd, bo nie zdołał złapać piłki, która wpadła do bramki. Warto zauważyć, że Reina miał nie grać w tym spotkaniu, ale na rozgrzewce źle poczuł się Donnarumma, który miał problemy żołądkowe

Wędka dla Krzysztofa Piątka

Reakcja trenera Giampaolo była natychmiastowa. Zobaczyliśmy podwójną zmianę, wskutek której z boiska zeszli Krzysztof Piątek i Hakan Calhanoglu. Za nich weszli Leao i Paqueta. Zmiany przyniosły skutek już po pięciu minutach, bo The Hernandez wpadł w pole karne i sam zmieścił piłkę przy bliższym słupku bramki Radu.

Chwilę potem mieliśmy kuriozalną sytuację, bo Biraschi starł się w polu karnym z Leao i w tej sytuacji dotknął piłkę ręką. Po długiej analizie VAR sędzia zdecydował się na pokazanie czerwonej kartki i podyktował rzut karny. Tego na gola zamienił Kessie. W końcówce spotkania Calabria popełnił głupi błąd i sfaulował rywala za co obejrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

Reina show. Z piekła do nieba

W ostatniej minucie regulaminowego czasu Kouame wpadł w pole karne i rzucił się pod nogi Pepe Reiny. Sędzia najpierw podyktował rzut karny, ale potem skontaktował się z VAR-em. Powtórka wideo potwierdziła decyzję decyzję sędziego i Schone stanął przed szansą na drugiego gola. Kapitalną interwencją popisał się jednak Hiszpan, który prawdopodobnie mógł uratować posadę Marco Giampaolo

Dzięki tej wygranej Milan awansował na jedenaste miejsce w tabeli i ma dziewięć punktów. Trener Giampaolo prawdopodobnie uratował swoje stanowisko.