Mocna deklaracja trenera AC Milan! Jest też komunikat w sprawie Krzysztofa Piątka

Marco Giampaolo w stanowczych słowach odniósł się do plotek o ewentualnym odejściu z Milanu. Trener zdementował też plotki na temat odsunięcia Krzysztofa Piątka.
Zobacz wideo

W Milanello panuje niezbyt dobry nastrój. Początek sezonu jest dla nowego trenera Rossonerich bardzo trudny, bo drużyna zanotowała aż cztery porażki w sześciu meczach (z czego trzy z rzędu).

We wtorek trener Marco Giampaolo pojawił się w siedzibie klubu przed godziną 9, czyli dwie godziny przed zaplanowanym treningiem. W tym czasie odbył długą rozmowę w dyrektorem technicznym - Paolo Malidnim oraz dyrektorem sportowym Rickiem Massarą. To właśnie tam miał usłyszeć, że weekendowe spotkanie z Genoą będzie dla niego kluczowe. Jeśli nie uda mu się go wygrać to zostanie zwolniony.

Czy Giampaolo zrezygnuje? Nigdy!

W czwartek Giampaolo udzielił jednak krótkiej wypowiedzi dla programu "La lene". - Pracujemy, aby grać lepiej. Ostatnio pracowaliśmy już o ósmej rano  Mówi się też, że dużo pracuję, ale źle? Znajdziemy na to  rozwiązanie - powiedział trener.

Na pytanie, czy zrezygnuje z pracy szkoleniowca Milanu odpowiedział jasno - Nigdy. 

Giampaolo nie skreśli Piątka

Kilka dni temu włoskie media pisały, że trener odstawi na jakiś czas Piątka od składu, a w najbliższej kolejce postawi na ustawienie 4-3-3.  Na przedmeczowej konferencji prasowej Giampaolo jednak odniósł się do tych plotek. - Milan nie może zrezygnować z najbardziej bramkostrzelnego napastnika.Teoretycznie moglibyśmy odstawić go na dwa czy trzy mecze w lidze, ale nie możemy zrezygnować z naszego najlepszego strzelca. Ważni zawodnicy muszą pozostać w gotowości - stwierdził na konferencji prasowej.

Coraz więcej kandydatów

We włoskich mediach pojawiła się ostatnio sporo spekulacji dotyczących ewentualnego nowego trenera Milanu. Następcą Włocha mógłby być Szewczenko, ale ten stwierdził, że kocha Milan, ale obecnie jest oddany pracy dla reprezentacji Ukrainy. 

We włoskich mediach pojawiają się też pogłoski podsycone przez Arsena Wengera, który powiedział dla "Mirrora": - Myślę, że wkrótce zobaczycie mnie ponownie na ławce trenerskiej. Chcę wrócić do dzielenia się tym, co wiem i czego się nauczyłem - powiedział legendarny Francuz. Innym kandydatem jest z kolei Rudi Garcia, który w przeszłości prowadził m.in włoską Romę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.