Były reprezentant Włoch: Widziałem, że Wojciech Szczęsny ma wielkie problemy

- Widziałem, że Wojciech Szczęsny ma wielkie problemy - powiedział na antenie Radio Sportiva Cristiano Lucarelli, były reprezentant Włoch. Jego zdaniem Polak może mieć trudności z odnalezieniem się w stylu gry proponowanym przez Maurizio Sarriego.
Zobacz wideo

Maurizio Sarri został nowym trenerem Juventusu latem tego roku. Zdaniem Cristiano Lucarellego piłkarze "Starej Damy" mogą mieć trudności z przystosowaniem się do nowego stylu gry - ekipy prowadzonego przez Sarriego (prowadził m.in. Napoli i Chelsea) mają mają budować akcje od bramki, grać szybko i ofensywnie, atakować rywali wysokim pressingiem. Lucarelli zauważył problemy np. u Wojciecha Szczęsnego.

Lucarelli: Wojciech Szczęsny i Juventus mogą mieć problem z nowym stylem gry

- Widziałem, że Juventus ma problemy z grą w stylu Sarriego. Szczęsny miał wielkie problemy, gdy musiał rozgrywać piłkę od bramki. On nie jest tak wyszkolony technicznie jak Pepe Reina - stwierdził 6-krotny reprezentant Włoch i były piłkarz m.in. Valencii, Torino, Livorno, Szachtara Donieck czy Parmy. - Jeśli ktoś myślał, że Sarri już po trzech meczach będzie mógł przenieść swój styl gry na piłkarzy, którzy grali do tej pory inaczej, myli piłkę nożną z PlayStation. Bardzo dużo ryzykuje, próbując zaszczepić Juventusowi taką filozofię gry - dodał Lucarelli.

Juventus już w środę o 21:00 zagra w jednym z największych hitów fazy grupowej Ligi Mistrzów: zmierzy się na wyjeździe z Atletico Madryt. W drugim meczu tej grupy Bayer Leverkusen zmierzy się z Lokomotiwem Moskwa. "Stara Dama" przeciętnie rozpoczęła ten sezon: wygrała z Parmą (1:0) i Napoli (4:3), a ostatnio zremisowała 0:0 z Fiorentiną. Wątpliwości budzi jednak słaby styl gry zespołu, który zawiódł swoją grą choćby w starciu z Fiorentiną.

Więcej o: