Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal we Włoszech. "Jedyny sposób, by powalić Lukaku, to rzucić mu dziesięć bananów"

Najpierw rasistowskie okrzyki kibiców rywali, później niezrozumiałe oświadczenie fanów własnego klubu, a teraz skandaliczna wypowiedź komentatora. Romelu Lukaku nie ma łatwego początku w Serie A, do której przeniósł się latem po ośmiu latach gry w Anglii.
Zobacz wideo

Romelu Lukaku, który latem przeniósł się z Manchesteru United do Interu Mediolan, powoli może żałować przeprowadzki do Włoch. Belgijski napastnik kolejny raz padł ofiarą rasizmu. Najpierw, w meczu "Nerazzurich" z Cagliari obrażali go kibice przeciwnika, a teraz skandalicznej wypowiedzi, skierowanej w jego stronę dopuścił się komentator stacji TopCalcio24. 

- Lubię tego piłkarza, bo jest bardzo silny. Dwa razy silniejszy niż Duvan Zapata z Atalanty. Tacy zawodnicy jak on mają w sobie coś więcej. Gdybyś stanął z nim do pojedynku jeden na jednego, byłbyś martwy - powiedział Luciano Passirani. Ta wypowiedź kontrowersji jednak nie wzbudziła. Wzbudziły ją natomiast słowa, które komentator dodał po chwili. - Jedynym sposobem, by powalić Lukaku, jest rzucić mu dziesięć bananów - stwierdził dziennikarz.

Szef telewizji, w której pracował Passirani, Fabio Ravezzani, błyskawicznie zareagował na rasistowski komentarz swojego pracownika, niemal od razu go zwalniając. W dodatku zapewnił on, że Passirani nigdy już nie pojawi się w studiu.

Więcej o: