Piłkarz Juventusu: Czuję się winny wydając takie pieniądze w jedną noc

- Czuje się winny, gdy wydaje 300-400 euro w jedną noc - powiedział Alex Sandro, obrońca Juventusu, cytowany przez portal marca.com. Brazylijczyk opowiedział, ile zdarza mu się teraz wydawać. Obecne zarobki porównał z tymi, na jakie mógł liczyć na początku kariery.
Zobacz wideo

Alex Sandro, jeden z podstawowych zawodników Juventusu opowiedział o tym, jak duże kwoty zdarza mu się wydawać. Zawodnik, który w dotychczasowej karierze zdobył już 17 pucharów, obecnie - zdaniem portalu capology.com - zarabia 9,5 mln euro rocznie. 

- Kiedy dostałem się do młodzieżowej drużyny Atletico Paranaense w wieku 15 lat, zarabiałem 90 euro miesięcznie - przyznał zawodnik w rozmowie z brazylijskim dziennikarzem, Raiamem Santosem. - Moim pierwszym wielkim osiągnięciem było przekazanie rodzicom 270 euro, które zarobiłem. Mogłem sobie coś za to kupić, ale chciałem pomóc rodzinie - dodał.

Od czasu, kiedy Sandro zarabiał 270 euro miesięcznie minęło już jednak wiele lat. Teraz miesięcznie na jego konto wpływa 700 000 euro. Mimo ogromnej pensji, Brazylijczyk czuje się winny nawet wtedy, gdy wyda 300 euro. - Często wychodzę na miasto z rodziną i wydaję 300-400 euro. Potem uświadamiam sobie, ile to brazylijskich reali i czuje się winny za to, że wydałem taką kwotę w jedną noc. 

Alex Sandro jest piłkarzem Juventusu od sierpnia 2015 roku. Dotychczas w jego barwach rozegrał 159 spotkań, w których strzelił 10 goli i zaliczył 21 asyst. Przez wielu ekspertów 28-latek uznawany jest za jednego z najlepszych lewych obrońców świata.

Więcej o: