Arkadiusz Milik chce zostać w Napoli, ale domaga się dużej podwyżki

Arkadiusz Milik negocjuje nową umowę z SSC Napoli. Polak chce zarabiać dwa razy więcej niż obecnie - informuje dziennik "Corriere dello Sport".
Zobacz wideo

Arkadiusz Milik ma za sobą udany sezon. We wszystkich rozgrywkach wystąpił w 47 meczach, w których strzelił 20 goli i zaliczył 4 asysty. W samej Serie A zdobył 17 bramek, co pozwoliło mu znaleźć się w czołówce najlepszych strzelców ligi, za plecami Fabio Quagliarelli, Duvana Zapaty, Krzysztofa Piątka i Cristiano Ronaldo.

Blisko dwa miliony podwyżki?

Kontrakt Milika z Napoli jest ważny do czerwca 2021 roku. Obie strony od dłuższego czasu prowadzą rozmowy w sprawie podpisania nowej umowy, ale wciąż nie osiągnęły porozumienia. Dziennik "Corriere dello Sport" informuje jednak, że Polak chce zostać w Neapolu. Pod warunkiem, że będzie zarabiać więcej, bo 25-latek oczekuje dwukrotnego wzrostu pensji. Z 1,8 na 3,6 mln euro rocznie.

Milik jest zawodnikiem Napoli od 2016 roku. W barwach włoskiego klubu zagrał 87 razy, strzelił 34 gole. Obecnie leczy kontuzję. W tym sezonie nie zagrał ani jednego meczu w Napoli, nie przyjechał też na zgrupowanie kadry przed meczami ze Słowenią i Austrią.

Więcej o: