Juventus chce sprowadzić trzech piłkarzy Manchesteru United! Poważna konkurencja dla Szczęsnego

David de Gea, Eric Bailly i Nemanja Matić mogą zostać nowymi zawodnikami Juventusu. Mistrzowie Włoch zamierzają skorzystać na trudnej sytuacji całej trójki - informuje "La Gazetta dello Sport".
Zobacz wideo

David de Gea nie chce przedłużyć kontraktu, Eric Bailly przechodzi rehabilitację po poważnej kontuzji kolana, a Nemanja Matić nie otrzymuje szans na grę od Ole Gunnara Solskjaera. Sytuacje wspomnianych zawodników zamierza wykorzystać Juventus, który planuje sprowadzić ich do siebie.

Mistrzowie Włoch ze wszystkimi wymienionymi piłkarzami będą mogli podpisać kontrakty już zimą. Ich aktualne umowy z Manchesterem United obowiązują bowiem jedynie do czerwca przyszłego roku, co oznacza, że w styczniu będą mogli porozumieć się z nowym klubem, do którego po zakończeniu obecnego sezonu trafią za darmo. 

Jeśli Juventusowi uda się sprowadzić trio z Manchesteru, będzie to kłopot m.in. dla Wojciecha Szczęsnego, którego konkurentem zostanie de Gea, uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy w Premier League. Hiszpan w Manchesterze występuje od lipca 2011 roku. Dotychczas rozegrał w jego barwach 366 spotkań, w których 129 razy zachował czyste konto.

Więcej o: