Oficjalnie: Mariusz Stępiński wraca do Serie A. Polak kosztował 6 mln euro

Mariusz Stępiński w ostatnich godzinach, a w zasadzie minutach okna transferowego zmienił klub. Polak przeniósł się z Chievo do Hellas Werona, które - jak informuje Piotr Koźmiński z "Super Expressu" - zapłaciło za napastnika 6 mln euro.

Brzęczek o kontuzjach w kadrze: "Glika trudno jest złamać"

Zobacz wideo

Po tym, jak Chievo spadło na zaplecze Serie A, polski napastnik robił wszystko, by zmienić latem swoje miejsce pracy. I to mu się udało. W ostatnich godzinach, a w zasadzie to już minutach okna transferowego (we Włoszech zamykało się o 22) przeniósł się z Chievo do Hellas Werona. Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu" podaje, że beniaminek Serie A (gra tam Paweł Dawidowicz) zapłacił za polskiego napastnika 6 mln euro.

Gole w prestiżowych meczach pomogły

22 porażki, 14 remisów i zaledwie dwa zwycięstwa, to bilans Chievo w minionym sezonie Serie A. Drużyna z Werony spadła z hukiem do Serie B, a do miejsca gwarantującego utrzymanie zabrakło jej aż 21 punktów. Mimo fatalnych wyników Stępiński pozytywnie wyróżnił się na tle kolegów. W sezonie 2018/19 strzelił sześć goli i miał dwie asysty. Trafiał jednak w bardzo prestiżowych spotkaniach, bo pokonał m.in bramkarzy: Juventusu, Romy i Fiorentiny.

Stępiński dołączył do Chievo w 2017 roku, w ramach wypożyczenia z FC Nantes. Przed sezonem 2018/2019 włoski klub zdecydował się wykupić napastnika, za którego zapłacił 2,5 miliona euro. 24-latek zanotował w barwach Chievo 60 spotkań i 11 goli.

Więcej o: