Szalony mecz w Serie A! Juventus ograł Napoli 4:3 po samóbojczej bramce w końcówce spotkania!

Szalony mecz we Włoszech! Juventus pokonał Napoli 4:3 (2:0) w hicie 2. kolejki Serie A! Goście przegrywali 0:3, wyrównali na 3:3, a przegrali po samobójczej bramce w doliczonym czasie gry!

Kto nowym mistrzem Włoch?

Już w 2. kolejce przyszło nam oglądać hit Serie A Juventus - Napoli! Pierwsza połowa na Allianz Stadium była pod dyktando gospodarzy. Juventus objął prowadzenie już w 16. minucie, gdy gola strzelił Danilo. Kilkadziesiąt sekund wcześniej to Napoli mogło prowadzić, ale strzał Alana kapitalnie obronił Wojciech Szczęsny.

Dominacja Juventusu

Trzy minuty po bramce Danilo było już 2:0 dla gospodarzy. Gonzalo Higuain dostał piłkę w polu karnym, kapitalnie minął zwodem Kalidou Koulibaly'ego i strzałem prosto w okienko pokonał bramkarza gości, Alexa Mereta. Cóż to była za akcja Argentyńczyka!

Napoli próbowało odpowiedzieć na gole Juventusu, ale w pierwszej połowie było zupełnie bezradne. "Stara Dama" mogła zaś prowadzić wyżej, ale strzał Samiego Khediry trafił w poprzeczkę.

Niesamowity powrót Napoli

Po przerwie Napoli atakowało odważniej, ale nadziało się na kontrę Juventusu. W 62. minucie pierwszego gola w nowym sezonie Serie A strzelił Cristiano Ronaldo. Było 3:0 dla gospodarzy i wydawało się, że piłkarze Napoli wrócą do domu bez punktów.

Tymczasem cztery minuty później Kostas Manolas dał nadzieję gościom, zdobywając głową bramkę po rzucie wolnym. W 68. minucie było już tylko 2:3, bo po świetnej akcji Napoli Piotr Zieliński podał do Hirvinga Lozano, a nowy nabytek wicemistrzów Włoch wykorzystał sytuację.

Pech Koulibaly'ego

Juventus był zaskoczony takim obrotem wydarzeń. Napoli dalej atakowało i doczekało się wyrównania w 81. minucie. Znów po rzucie wolnym bramkę dla gości zdobył Giovanni Di Lorenzo. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, po rzucie wolnym Juventusu piłkę do własnej bramki wpakował Koulibaly. Koszmar Napoli, radość Juventusu. Mistrzowie Włoch pokonali wicemistrzów 4:3. Hit Serie A nie zawiódł!