Włoski dziennikarz: Krzysztof Piątek zawiódł mnie swoim podejściem

- Krzysztof Piątek zawiódł mnie swoim podejściem - powiedział dziennikarz Luca Serafini w rozmowie z Milan TV, analizując grę Polaka oraz Milanu.
Zobacz wideo

Krzysztof Piątek i AC Milan fatalnie rozpoczęli nowy sezon Serie A. Ekipa Marco Giampaolo przegrała 0:1 z Udinese, a w dodatku "Rossoneri" nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywala. Trener Milanu już zapowiedział spore zmiany i porzucenie formacji 4-3-1-2 na rzecz 4-3-3 - mimo że piłkarze spędzili cały okres przygotowawczy na nauczenie się tego pierwszego ustawienia.

Krzysztof Piątek "zawiódł mnie, ale nie sposobem gry"

Na temat tego spotkania i problemów Milanu wypowiedział się Luca Serafini. - Krzysztof Piątek zawiódł mnie ze względu na swoje podejście, a nie sposób gry. Mimo swojego doświadczenia nie potrafi sprowokować, wymusić faulu, a potem udaje [odnosi się do "symulki" Piątka - dop. red.], w efekcie nie przynosząc niczego drużynie - stwierdził włoski dziennikarz.

Serafini dodał, że wielu piłkarzy Milanu - jak Piątek, Fabio Borini, Suso czy Samuel Castillejo - wystąpiło w nowych rolach, ale trener Giampaolo wprowadził zbyt wiele nowych rzeczy. - Wielu piłkarzy jest częścią tej drużyny od dwóch, trzech lat. W tym momencie lepiej było postawić na system używany w poprzednim sezonie, skoro takich piłkarzy ma do dyspozycji - uważa Włoch. Z nowych piłkarzy zadebiutowali jedynie Rafael Leao (wszedł w 75. minucie) i Ismael Bennacer (wszedł minutę później). Na ławce spotkanie przesiedzieli Leo Duarte czy Rade Krunić, a Theo Hernandez znalazł się poza kadrą meczową.

Więcej o: