Krzysztof Piątek wyróżniony przez trenera Milanu. W tym sezonie może strzelać jeszcze więcej

Krzysztof Piątek będzie od początku sezonu nowym wykonawcą rzutów karnych w Milanie - taką decyzję ogłosić dzień przed startem rozgrywek Marco Giampaolo, trener "Rossonerich".

Czy Krzysztofa Piątka czeka łatwiejszy sezon niż rok temu?

Zobacz wideo

Po udanej poprzedniej rundzie w barwach AC Milan, Krzysztof Piątek otrzymał przed startem kolejnego sezonu nowy numer. Napastnik reprezentacji Polski rozpocznie rozgrywki 2019/2020 z "9" na plecach. Zdaniem legendarnego napastnika "Rossonerich" Andrija Szewczenki, 24-latek w pełni zasłużył na takie wyróżnienie.

Krzysztof Piątek będzie wykonywać rzuty karne

Jak się okazuje, Piątek został wyróżniony w jeszcze jeden sposób. Marco Giampaolo wyznaczył Polaka do wykonywania rzutów karnych od początku nadchodzącego sezonu. Decyzja może zaskakiwać, biorąc pod uwagę skuteczność Francka Kessiego, który do tej pory wykonywał jedenastki. W ciągu ostatnich dwóch sezonów pomylił się tylko raz, zdobywając sześć bramek.

Marco Giampaolo chce w ten sposób jednak przełamać strzelecką niemoc Piątka. W przedsezonowych sparingach Polak nie zdobył ani jednej bramki. - Piątek jest typem napastnika, którzy potrzebuje wsparcia w ofensywie - powiedział trener Milanu tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu. Napastnik Milanu pierwszą okazję do zdobycia swojego pierwszego gola w nadchodzących rozgrywkach będzie miał już w sobotę, gdy jego klub zmierzy się z Udinese.

Więcej o: