Oficjalnie: Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał kontrakt z Lazio!

W czwartek Patryk Dziczek zjawił się w Rzymie, gdzie przeszedł testy medyczne przed transferem do Lazio. W piątek rzymski klub oficjalnie poinformował, że pomocnik związał się z klubem pięcioletnim kontraktem, obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku. Reprezentant Polski do lat 21 nie zagra jednak w Serie A, bo od razu zostanie wypożyczony do Salernitany.

21-letni Patryk Dziczek miał oferty również z Empoli i Udinese, ale ostatecznie wzmocnił Lazio. Piast Gliwice dostanie za swojego piłkarza dwa miliony euro. Jednocześnie Dziczek ma zostać od razu wypożyczony do grającej w Serie B Salernitany, która ma tego samego właściciela - to Claudio Lotito. W nowym klubie spotka Pawła Jaroszyńskiego, który został wypożyczony z Genoi.

Zobacz wideo

Patryk Dziczek odchodzi z Piasta Gliwice

Patryk Dziczek to wychowanek Piasta. W ekstraklasie rozegrał łącznie 63 mecze i strzelił cztery gole, był jedną z kluczowych postaci ekipy Waldemara Fornalika w drodze po mistrzostwo Polski.

- Z jednej strony żałujemy, że Patryk od nas odchodzi, ale z drugiej cieszymy się, że nasz wychowanek został zauważony przez taki klub, jaki jest Lazio. Chciałbym mu podziękować za reprezentowanie Piasta przez te wszystkie lata i życzyć powodzenia w dalszej karierze. Czeka go świetna przyszłość - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta. Defensywny pomocnik jest również reprezentantem Polski do lat 21, gdzie rozegrał 14 spotkań.

Więcej o: