Napoli chce sprzedać Milika! Znamy powód. Polak ma spore żądania

Arkadiusz Milik może odejść z Napoli, ponieważ władze klubu nie chcą spełnić żądań Polaka - donosi Giovanni Scotto z dziennika "Il Roma".

Arkadiusz Milik ma za sobą udany sezon. We wszystkich rozgrywkach wystąpił w 47 meczach, w których strzelił 20 goli i zaliczył 4 asysty. W samej Serie A zdobył 17 bramek, co pozwoliło mu znaleźć się w czołówce najlepszych strzelców ligi, za plecami Fabio Quagliarelli, Duvana Zapaty, Krzysztofa Piątka i Cristiano Ronaldo. Bramki Milika można zobaczyć na poniższym wideo.

Zobacz wideo

Mimo dobrych występów reprezentanta Polski, władze Napoli zespołu cały czas zastanawiają się nad jego przyszłością. Jak donosi Giovanni Scotto z dziennika "Il Roma", wcale nie jest pewne, że kolejny sezon spędzi w Neapolu.

Milion euro podwyżki dla Milika

Kontrakt Milika z Napoli jest ważny do czerwca 2021 roku. Obie strony prowadzą rozmowy w sprawie podpisania nowej umowy, ale wciąż nie osiągnęły porozumienia. I Scotto twierdzi, że coraz bardziej prawdopodobne jest, że nie osiągną, bo władze klubu nie chcą spełnić żądań Polaka. Przedstawiciele napastnika starają się wynegocjować podwyżkę do 3,5 mln euro rocznie (obecnie 2,5 mln euro), ale prezydent klubu Aurelio De Laurentiisa uznał, że to zbyt wiele i poważnie rozważa sprzedaż zawodnika.

Władze Napoli - według "Estadio Deportivo" - wyceniają Milka na 60 mln euro. Polski napastnik w ostatnim czasie łączony jest m.in. z Interem, Realem Betis, Romą i Valencią.

Więcej o: