Spór o Cristiano Ronaldo! Juventus może zapłacić karę. Nie spełnił zapisu w umowie

Cristiano Ronaldo miał zagrać w towarzyskim meczu z gwiazdami ligi koreańskiej, ale przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Koreańczycy domagają się kary dla mistrza Włoch i przepraszają kibiców, którzy przyszli na stadion, żeby obejrzeć Portugalczyka w akcji.
Zobacz wideo

To miało być święto dla koreańskich kibiców, miał być Cristiano Ronaldo, a jest spór o grę Portugalczyka w towarzyskim meczu Juventusu z gwiazdami ligi koreańskiej. Okazuje się, że agencja, która organizowała mecz, zapewniła Koreańczyków, że Ronaldo zagra w tym spotkaniu przynajmniej 45 minut. Nie zagrał nawet minuty (narzekał na problemy mięśniowe), a Juventus może zostać za to ukarany.

Cristiano Ronaldo nie zagrał, Juventus może zapłacić

Kwon Oh-gap, szef koreańskiej ligi, przeprosił już kibiców, którzy przyszli na stadion żeby obejrzeć grę Portugalczyka i zapewnił, że wina nie leży po stronie ligi, a agencji, która organizowała mecz. Ta odpowiada, że kontaktowała się już w tej sprawie z Juventusem, a klub ma podobno przeprosić koreańskich kibiców. Niewykluczone również, że mistrz Włoch zostanie ukarany grzywną, ale będzie ona bardzo niska w stosunku do tego, ile Juventus zarobił na tym meczu.

Problemy może mieć za to firma organizująca mecz. Po spotkaniu okazało się, że nie ma ona żadnego doświadczenia w tego typu wydarzeniach, a na dodatek jest na rynku od 2016 roku i zatrudnia cztery osoby. Jedna z kancelarii prawnych już zaczęła przygotowywać pozew zbiorowy przeciwko tej firmie, żądając od niej zwrotu pieniędzy za bilety. Mecz Juventusu z gwiazdami ligi koreańskiej zakończył się wynikiem 3:3. Gole dla mistrzów Włoch strzelali: Muratore, Matuidi i Pereira. Wojciech Szczęsny rozpoczął mecz w pierwszym składzie i został zmieniony w 39. minucie.

Więcej o: