Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek wskazał najlepszego trenera, z którym pracował. "Prawdziwy maestro"

Krzysztof Piątek chwali nowego trenera Milanu Marco Giampaolo. - To prawdziwy maestro. Łącznie z nim miałem we Włoszech już pięciu trenerów. Pod względem taktycznym jest najlepszy - przyznał polski napastnik w wywiadzie dla "La Gazzetta dello Sport" .
Zobacz wideo

Milan przygotowuje się do nowego sezonu pod wodzą Marco Giampaolo. 51-letni trener zastąpił w Mediolanie Gennaro Gattuso. Krzysztof Piątek jest zachwycony nowym szkoleniowcem Milanu, mimo że sezon w Serie A jeszcze się nie zaczął.

Krzysztof Piątek: Giampaolo to prawdziwy maestro

- Giampaolo to prawdziwy maestro. Łącznie z nim miałem we Włoszech już pięciu trenerów. Pod względem taktycznym jest najlepszy. Lubię ustawienie 1-4-3-1-2, bo daje nam dużo rozwiązań w ataku - przyznał Piątek. Giampaolo w ostatnich trzech latach pracował w Sampdorii Genua. Był bardzo chwalony za swoją pracę w Ligurii.

Krzysztof Piątek: Gattuso jest nieco szalony

Piątek ocenił także pracę Gattuso, który w zeszłym sezonie prowadził zespół z Mediolanu. - Gattuso to legenda, ale jest też nieco szalony. Jest zakochany w Milanie. Przyjął na siebie wiele obowiązków i dał z siebie wszystko, co mógł - stwierdził polski napastnik.