Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek obrał cel na przyszły sezon. Rzuca wyzwanie Cristiano Ronaldo

Krzysztof Piątek na łamach "La Gazetta dello Sport" zdradził swoje plany i cele na nadchodzący sezon. Wierzy, że lepsze czasy dla Milanu przyjdą już w najbliższym sezonie.
Zobacz wideo

Krzysztof Piątek po znakomitym początku sezonu w Genoi, przeniósł się zimą do AC Milan. Polak natychmiast zdobył uwielbienie kibiców "Rossonerich", stał się gwiazdą drużyny. W rozmowie z "La Gazetta dello Sport" przyznał, że wierzy, że lepsze czasy dla jego klubu mogą przyjść już w przyszłym sezonie.

Piątek: Moim celem jest awans do Ligi Mistrzów

- Moim głównym celem stał się awans do Ligi Mistrzów. Bardzo żałuję, że nie udało nam się tego osiągnąć już w ubiegłym sezonie. Ostatnie dwa miesiące poprzednich rozgrywek były dla nas bardzo trudne. Nie graliśmy wtedy dobrze. Nowy sezon musimy rozpocząć zdecydowanie lepiej - powiedział Piątek, cytowany przez włoski dziennik.

Piątek nie ukrywa jednak, że jego celem jest także korona strzelców Serie A. - Gdy przyjeżdżałem do Włoch, nikt nie uważał, że strzelę dwa gole więcej od Cristiano Ronaldo. Chcę się poprawić i zostać najlepszym strzelcem. Zrobię wszystko, żeby to osiągnąć. Dotychczas w drugim sezonie w klubie zawsze grałem jeszcze lepiej niż w pierwszym - dodał napastnik AC Milan.

Krzysztof Piątek w przyszłym sezonie zagra z "9" na koszulce

W nadchodzących rozgrywkach Krzysztof Piątek zagra z numerem 9. W przeszłości z tym numerem grało kilka klubowych ikon, m.in: Marco van Basten, Patrick Kluivert czy Filippo Inzaghi. - Jestem szczęśliwy, że dostałem taki numer. Nie wierzę w żadne klątwy. Numer "9" jest dla mnie absolutnie normalny. Wszystko będzie dobrze tak jak wtedy, gdy grałem z "19". Na pewno będę w świetnej formie - zakończył Piątek.