Maurizio Sarri wyznał, kto będzie pierwszym bramkarzem Juventusu

- Pewne jest, że Wojciech Szczęsny będzie naszym pierwszym bramkarzem. Rozmawiałem o tym z Gianluigim Buffonem zanim wrócił do Juventusu - przyznał Maurizio Sarri, trener mistrzów Włoch.
Zobacz wideo

Juventus przygotowuje się w Szanghaju do kolejnego sezonu. W jednym ze sparingów przegrał z Tottenhamem 2:3, a decydującą o zwycięstwie "Kogutów" bramkę zdobył Harry Kane. Anglik strzałem z połowy boiska przelobował Wojciecha Szczęsnego. W kolejnym meczu z Interem Mediolan (1:1, 4:3 w karnych) Polak bronił tylko przez 45 minut. Na drugą połowę wszedł do bramki Juventusu Gianluigi Buffon. We włoskich mediach rozgorzała dyskusja, kto będzie pierwszym bramkarzem "Starej Damy" w nowym sezonie.

- Rozmawiałem o tym z Buffonem zanim wrócił do Juventusu. Pewne jest, że Wojciech Szczęsny będzie naszym pierwszym bramkarzem. Buffon też odgrywa ważną rolę. To wspaniały człowiek, jest częścią naszej drużyny - powiedział po spotkaniu z Interem Maurizio Sarri, trener Juventusu. 

Szczęsny był podstawowym golkiperem Juventusu w poprzednim sezonie. Z kolei Buffon wrócił do stolicy Piemontu po roku przerwy, gdy był zawodnikiem PSG.

Więcej o: