Nieudane przywitanie Matthijsa de Ligta z Juventusem. Strzelił samobója w swoim drugim meczu [WIDEO]

Matthijs de Ligt strzelił gola samobójczego w drugim meczu w barwach Juventusu. Jeden z najdroższych obrońców w historii pokonał swojego bramkarza w meczu towarzyskim z Interem.

Była 12. minuta towarzyskiego meczu Juventusu z Interem Mediolan, rozgrywanego w ramach International Champions Cup. Stefano Sensi mocno dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w kierunku Sebastiano Esposito. Napastnika mediolańczyków ubiegł jednak Matthijs de Ligt, nowy obrońca mistrzów Włoch, który kosztował 75 mln euro. 19-letni Holender interweniował jednak na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki, pokonując Wojciecha Szczęsnego.

Mecz z Interem to dla de Ligta drugi występ w Juventusie. Holender nieoficjalnie zadebiutował w jego barwach w przegranym 2:3 meczu ICC z Tottenhamem, w którym w 63. minucie zmienił Leonardo Bonucciego. Bohaterem starcia mistrzów Włoch z finalistą ubiegłego sezonu Ligi Mistrzów był Harry Kane, który popisał się fantastyczną, pokonując Szczęsnego strzałem z połowy boiska.