Oficjalnie: Napoli pozyskało macedoński talent. Nowy konkurent Piotra Zielińskiego

Eljif Elmas wkrótce dołączy do SSC Napoli. Wicemistrzowie Włoch osiągnęli porozumienie z Fenerbahce SK w sprawie transferu utalentowanego 19-latka. Informację o odejściu Macedończyka potwierdził w poniedziałek turecki klub.
Zobacz wideo

Fenerbahce SK osiągnęło porozumienie z SSC Napoli w sprawie transferu Eljifa Elmasa. Macedończyk ma przejść testy medyczne i podpisać kontrakt z wicemistrzem Włoch jeszcze we wtorek. Zdaniem dziennikarzy z Półwyspu Apenińskiego 19-letni środkowy pomocnik trafi do Neapolu za ok. 15 milionów euro.

Oficjalnie: Elif Elmas dołączy do SSC Napoli. Wicemistrzowie Włoch zapłacą Fenerbahce 15 mln euro

"Dziękujemy Eljifowi za reprezentowanie naszych barw i lojalność wobec klubu. Życzymy mu wielu sukcesów w dalszej karierze" - czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Fenerbahce.

Przed startem sezonu 2019/2020 "Azzurri" pozyskali m.in: Kostasa Manolasa, Giovanniego Di Lorenzo czy Orestisa Karnezisa.

 

Elmas przyszedł do tureckiego klubu w 2017 roku. W najwyższej klasie rozgrywkowej - Super Lig - rozegrał 34 spotkania, w których strzelił 4 gole. Utalentowany nastolatek ma też na koncie 12 występów w seniorskiej reprezentacji Macedonii Północnej (2 bramki).  

Więcej o: