Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prokuratura nie oskarży Cristano Ronaldo o gwałt na Kathryn Mayordze

Cristiano Ronaldo nie zostanie oskarżony o zgwałcenie Kathryn Mayorgi. Informację podała prokuratura w Las Vegas.
Zobacz wideo

Prokurator Steve Wolfson poinformował, że Cristiano Ronaldo nie zostanie oskarżony o gwałt na Kathryn Mayordze, gdyż nowe śledztwo policyjne nie dostarczyło dowodów na popełnienie przestępstwa przez portugalskiego gwiazdora. Prokuratura przychyliła się do zdania obrońcy Ronaldo - Petera Christiansena - który twierdził, że para odbyła stosunek za obopólną zgodą.

W sądzie w Las Vegas toczy się natomiast inna sprawa przeciwko Ronaldo i jego najbliższym współpracownikom z oskarżenia prywatnego. Zdaniem Mayorgi to Portugalczyk lub ktoś z jego najbliższego otoczenia sprawili, że na jaw wypłynęła informacja o ugodzie, jaką para zawarła dziesięć lat temu. Wtedy zawodnik zapłacił kobiecie 375 tys. dolarów za milczenie.

Sprawa sprzed 10 lat

Sprawa rzekomego gwałtu Ronaldo wyszła na jaw dopiero w 2017 roku. Ujawnił ją niemiecki "Der Spiegel", który opublikował dokumenty wykradzione przez hakerów z "Football Leaks". Do zdarzenia miało dojść osiem lat wcześniej, gdy Ronaldo był na wakacjach w Las Vegas. Wtedy, według Mayorgi, miał ją zgwałcić w hotelu Palms Place.

Więcej o: