Sarri ma nowy pomysł na Cristiano Ronaldo. To oznacza duży transfer Juventusu?

Juventus wyleciał na letnie torunee do krajów azjatyckich. Trener mistrzów Włoch Maurizio Sarri będzie tam testował swoje pomysły. Jednym z nich jest nowa rola dla Cristiano Ronaldo, który ma zostać ustawiony jako lewoskrzydłowy. To może oznaczać, że Juventus myśli o kupnie Mauro Icardiego.
Zobacz wideo

W zeszłym sezonie Massimiliano Allegri próbował w Juventusie kilku formacji taktycznych, ale zazwyczaj korzystał z systemu 1-4-3-3, gdzie Cristiano Ronaldo albo pełnił rolę wysuniętego napastnika (czasem na "9" grał Mario Mandżukić), albo na lewym skrzydle. Latem Allegriego zmienił Maurizio Sarri. I wygląda na to, że ma on już w głowie pomysł na Portugalczyka.

- Mam plan, aby zacząć wystawiać Cristiano bliżej lewego skrzydła, choć tak naprawdę on może grać wszędzie, ze względu na swoje wysokie umiejętności. Jest niezwykle doświadczonym piłkarzem, który wygrał wiele trofeum w karierze - oświadczył Sarri.

Jeżeli Ronaldo będzie grał na lewym skrzydle, to teoretycznie pozycję wysuniętego napastnika zajmie ktoś z trójki: Moise Kean, Mario Mandżukić i Gonzalo Higuain. Tyle tylko, że Chorwat i Argentyńczyk mogą latem odejść (Mandżukicia obserwują niemieckie kluby, a Higuaina chce Roma). Dlatego sobotnią wypowiedź Sarriego można interpretować tak, że mistrzowie Włoch realnie myślą o kupnie Mauro Icardiego. Środkowy napastnik Interu Mediolan usłyszał od trenera Antonio Conte, że nie ma dla niego miejsca w drużynie. I otrzymał zakaz trenowania z pierwszą drużyną.

Kadra Juventusu na letnie tournee:

Więcej o: