Daniele De Rossi znalazł nowy klub. Spełni się jego marzenie. "To najpiękniejszy stadion na świecie"

36-letni Daniele De Rossi odszedł z Romy, ale wciąż zamierza kontynuować karierę. Gianluca Di Marzio, znany włoski dziennikarz, twierdzi, że pomocnik podpisał półroczny kontrakt z Boca Juniors.
Zobacz wideo

De Rossi zadebiutował w Romie w 2001 roku, tuż po tym jak zdobyła mistrzostwo Włoch. W ciągu osiemnastoletniej kariery w Romie odrzucał wszystkie oferty, choć swoimi umiejętnościami (szczególnie w latach 2006-2012) mógłby wspomóc każdą drużynę świata. Ale został w Romie i mistrzostwa nigdy nie zdobył, dziewięciokrotnie był drugi. Latem wcale nie chciał odchodzić, ale to Roma się go pozbyła.

De Rossi wciąż chce jednak grać w piłkę, dlatego szuka nowych wyzwań. Rok temu dużo pisało się o potencjalnym transferze do Argentyny.

- Chciałbym kiedyś zagrać w Boca Juniors. Kocham La Bombonerę, uważam, że to najpiękniejszy stadion na świecie. Jestem zakochany w jego atmosferze od dziecka - mówił kiedyś De Rossi.

W środę rano Gianluca Di Marzio, znany włoski dziennikarz, poinformował, że pomocnik podpisał półroczny kontrakt z Boca Juniors, czyli trzecim zespołem ligi argentyńskiej. Piłkarzem Boca jest Carlos Tevez, była gwiazda Juventusu.

Wiele wskazuje, że ważną rolę w pozyskaniu pomocnika spełnił Nicolas Burdisso, były gracz Romy, a obecnie dyrektor sportowy Boca. Argentyńczyk, który chwali się długoletnią przyjaźnią De Rossim, stwierdził niedawno na łamach „Tuttosport”, że klubowe drzwi są dla kapitana Romy „szeroko otwarte”.

Daniele De Rossi w sezonie 2018/19 wystąpił w 23 meczach Romy we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich dwa gole i zanotował asystę.

***
Teraz, kiedy patrzę na chłopców, którzy siedzą w szatni przed meczem i odpalają Instagrama, to chcę wyjąć kij baseballowy i powybijać im zęby - mówił niedawno Daniele De Rossi, 36-letni piłkarz z gatunku zagrożonego wyginięciem.

Więcej o: