Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

W FIFA 20 zabraknie Juventusu! Włoski klub podpisał umowę na wyłączność z konkurencją

W najnowszej odsłonie gry od EA Sports, FIFA 20, gracze nie znajdą Juventusu. Klub podpisał umowę z KONAMI, twórcą konkurencyjnej gry Pro Evolution Soccer, zgodnie z którą nazwa zespołu, herb, stroje i stadion znajdą się w tylko produkcji japońskiego studia.
Zobacz wideo

EA Sports, wydawca serii gier FIFA, poinformował na swojej stronie internetowej, że w najnowszej odsłonie gry zabraknie Juventusu. Włoski klub podpisał umowę na wyłączność z KONAMI, konkurencyjnym studiem, które jest twórcą Pro Evolution Soccer, dzięki czemu japoński wydawca w swojej produkcji wykorzysta oryginalny herb, nazwę, stadion oraz stroje mistrza Włoch.

Skład zespołu pozostanie bez zmian

EA Sports przekazała już oficjalną informację, że Juventus zostanie zastąpiony przez drużynę o nazwie Piemonte Calcio. Skład zespołu pozostanie jednak bez zmian, a poza zmienionym herbem, nazwą, stadionem oraz strojami, gracze nie uświadczą różnić w żadnym trybie gry.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Juventus, umowa na wyłączność została podpisana na 3 lata. Podobne umowy z KONAMI podpisały wcześniej Bayern Monachium, Manchesteru United i Barcelony, jednak tych drużyn nie zabraknie w FIFA 20, bo w wypadkach tych zespołów nie mówimy o kontraktach na wyłączność. 

Więcej o: