Niecodzienne odkrycie w magazynie ultrasów Juventusu. Była tam nawet rakieta ziemia-powietrze

W magazynie grupy ultras kibiców Juventusu odnaleziono m.in. pistolety, karabiny automatyczne, pociski przeciwpancerne, a nawet rakietę ziemia-powietrze. Taką samą, jakiej używa dziś wojsko w Katarze.
Zobacz wideo

Akcja włoskich służb specjalnych została przeprowadzona w związku ze śledztwem dotyczącym grupy neonazistów walczących po stronie ukraińskiej w Donbasie. Nalot przeprowadzono w północnych Włoszech. Policja działała w porozumieniu z władzami Mediolanu, Varese, Pawii, Novary i Forli. W jego wyniku aresztowano trzy osoby, w tym 50-letniego Fabio Del Bergiolo, który w 2001 roku kandydował do włoskiego senatu.

Dochodzenie rozpoczęło się, gdy w siedzibie grupy ultrasów Juventusu - Drughi - odnaleziono neofaszystowskie transparenty. Kolejne kroki doprowadziły włoskie służby do niecodziennego odkrycia. W magazynie odnaleziono m.in. pistolety, karabiny automatyczne, pociski przeciwpancerne, a nawet rakietę ziemia-powietrze. Taką samą, jakiej używa dziś wojsko w Katarze.

- Odkryliśmy związki pomiędzy grupami neofaszystowskimi i neonazistowskimi oraz grupami ultrasów Juventusu. Nie chodzi tylko o tych najbardziej radykalnych, ale też grupy bardziej tradycyjnych kibiców oraz innych skrajnie prawicowych bojowników - powiedział Carlo Ambra, szef policyjnych grup specjalnych z Turynu, cytowany przez portal football-italia.net.

Więcej o: