Juventus porozumiał się z Ajaksem ws. transferu de Ligta! Znamy cenę za obrońcę

Jak informuje "De Telegraaf", Juventus Turyn doszedł do porozumienia z Ajaksem Amsterdam w sprawie transferu Matthijsa de Ligta. Włoski klub podniósł swoją ofertę, a Ajax nieco obniżył oczekiwania.

Kilka dni temu Matthijs de Ligt uzgodnił warunki kontraktu z Juventusem, ale czekał na porozumienie obu klubów. Włoskie "Tuttosport" kilka dni  temu twierdziło, że Ajax żądał za swojego zawodnika aż 87 mln euro, co byłoby rekordem transferowym za obrońcę - do tej pory najdroższy jest Virgil van Dijk, za którego Liverpool zapłacił Southampton około 84 mln. Teraz wydaje się jednak, że oba klubu zmieniły swoje oczekiwania i znalazły odpowiednią kwotę.

Zobacz wideo

70 milionów euro za de Ligta 

"De Telegraaf" informuje jednak, że Juventus Turyn wreszcie uzyskał porozumienie z Ajaksem Amsterdam w sprawie transferu Holendra. Zdaniem gazety Juventus zdecydował się na przelanie 70 milionów euro na konto amsterdamskiego klubu. Oznacza to, że Juventus poniósł swoją ofertę z 50 do 70 mln euro.

Matthijs de Ligt swoimi świetnymi występami wzbudził zainteresowanie gigantów. Długo wydawało się, że podpisze kontrakt z Barceloną, a potem toczył rozmowy z PSG. Jednak nie zdołał dogadać się z tymi klubami w kwestii indywidualnego kontraktu. Teraz osiągnął porozumienie z Juventusem ws. pięcioletniego kontraktu, na mocy którego będzie zarabiać 12 milionów euro rocznie. 

Więcej o: