Dwa wielkie transfery Chińczyków! Gwiazdy Serie A i Premier League odeszły

Stephan El Shaarawy opuścił AS Romę i w przyszłym sezonie będzie grał w barwach chińskiego Shanghai Shenhua. - Dziękuję kibicom Romy za wszystkie spędzone wspólnie lata - przekazał piłkarz w opublikowanym komunikacie. Do Szanghaju Dongya dołączy za to Marko Arnautović.

W poniedziałek chiński Shanghai Shenhua oficjalnie poinformował, że jego piłkarzem został Stephan El Shaarawy. Włoch podpisał trzyletni kontrakt, zgodnie z którym zarobi łącznie 40 milionów euro. Z kolei AS Roma zarobi 18 milionów euro plus bonusy za cele, które jak podaje football-italia.net, będą łatwe do osiągnięcia.

Zobacz wideo

El Shaarawy w rozmowie z football-italia.net dziękował wszystkim za czas, który spędził w Rzymie. - Zawsze będę wdzięczny kibicom Romy za wszystkie spędzone razem lata. Dziękuję także wszystkim tym, z którymi pracowałem w Romie - podkreślił Włoch, który wcześniej uważał, że jest zbyt młody na transfer do Chin, jednak po rozmowie z Roberto Mancinim zmienił zdanie.

Marko Arnautović także trafi do Chin

El Shaarawy nie jest jedynym piłkarzem, który przeniósł się do Chin. Marko Arnautović, grający dotychczas w West Ham United trafi do Shanghai Dongya za kwotę około 25 milionów euro. Austriak już wcześniej podkreślał, że jego pozostanie w klubie tylko pogorszyłoby atmosferę w drużynie, dzięki czemu bez trudu uzyskał zgodę władz zespołu na transfer.

Więcej o: