Buffon ma zagwarantowane występy w Juventusie? Menedżer: Jest tam młodszy Wojciech Szczęsny

Włoskie media podawały, że wracający do Juventusu Gianluigi Buffon ma w umowie klauzulę, gwarantującą mu liczbę występów w przyszłym sezonie. - Nie ma żadnej klauzuli i nigdy o nich nie rozmawialiśmy - twierdzi menedżer bramkarza.

Gianluigi Buffon po roku wraca do Juventusu. W ostatnim sezonie doświadczony włoski golkiper bronił barw PSG. Kilka dni temu podpisał nowy kontrakt ze "Starą Damą".

Zobacz wideo

Buffon nie spodziewał się propozycji Juventusu

Gdy tylko pojawiła się informacja, że Włoch nie zostanie w Paryżu, posypały się oferty. Buffon miał podobno być kuszony przez Barcelonę. Gdy otrzymał jednak propozycję powrotu na Allianz Stadium, nie mógł z niej nie skorzystać. - Ocenialiśmy inne oferty, gdy nadeszło połączenie z Juventusu. W rozmowie z Buffonem ustaliliśmy, że jest to idealne rozwiązanie. Zarówno pod względem emocjonalnym, jak i dla jego rodziny. Dla kogoś będącego pełnym pasji kibicem Bianconerich, powrót do Juventusu był najlepszym na co mógł liczyć. Był jednak zupełnie nieoczekiwany - przyznał agent piłkarza, Silvano Martina w rozmowie z "Radio Bianconera".

Agent Buffona dementuje spekulacje

Włoskie media donosiły, że były mistrz świata ma w nowym kontrakcie z Juventusem zagwarantowane rozegranie 10 spotkań. Dzięki temu mógłby pobić rekord Paolo Maldiniego w liczbie występów w Serie A (646). - Nie ma żadnych klauzuli i nigdy o nich nie rozmawialiśmy. Jest tam młodszy Wojciech Szczęsny, który spisywał się bardzo dobrze. Gigi robi krok w tył i jest do dyspozycji zespołu - dodał Martina.

Więcej o: