Klub dwóch Polaków blisko zdegradowania do czwartej ligi. Murawski i Szymiński odchodzą z Palermo

US Citta di Palermo w przyszłym sezonie najprawdopodobniej będzie występować w Serie D. Drugoligowy włoski klub, w którym występują Radosław Murawski i Przemysław Szymiński, zostanie zdegradowany o dwa poziomy niżej przez problemy finansowe. W czwartej lidze wspomniani Polacy jednak nie zagrają, bo obydwaj niebawem odejdą do innych zespołów.

Miała być walka o awans do Serie A, będzie walka o wejście do trzeciej ligi. Palermo nie weźmie udziału w barażach o awans do pierwszej ligi włoskiej. Klub Radosława Murawskiego i Przemysława Szymińskiego najprawdopodobniej zostanie zdegradowany do Serie D (czwarty poziom rozgrywek we Włoszech) za nieprawidłowości finansowe.

Palermo w zakończonym sezonie Serie B zajęło trzecie miejsce, co dało mu prawo do udziału w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Do tego udziału jednak nie dojdzie ze względu na degradację do czwartej ligi. Problemy zaczęły się od groźby degradacji do Serie C za za nieprawidłowości finansowe związane z działalnością Maurizio Zampariniego, byłego prezesa klubu, oskarżonego o pranie brudnych pieniędzy. Później doszły ogromne problemy z płynnością finansową, przez którą klub nie zgłosił się do trzecioligowych rozgrywek. To natomiast doprowadziło do zdegradowania Sycylijczyków do Serie D.

Polacy odchodzą

Jednym z pierwszych zawodników, którzy zdecydowali się na odejście z Palermo, jest Ilija Nestorowski. 29-latek, który niedawno wystąpił w meczu reprezentacji Macedonii z Polską (0:1), przeniesie się do Udinese. Po nim odejdą także Polacy. Według informacji Gianluki Di Marzio, Radosław Murawski trafi do drugoligowego Ascoli. Na tym samym poziomie rozgrywek nadal będzie występował także Przemysław Szymiński. On podpisze kontrakt ze spadkowiczem Serie A, Frosinone.

Więcej o: