Wojciech Szczęsny zaoferował Buffonowi swój numer! Legenda podziękowała Polakowi

Wojciech Szczęsny zaoferował Gianluigiemu Buffonowi swoją koszulkę z numerem 1, a Giorgio Chiellini chciał oddać mu opaskę kapitańską. Buffon jednak odmówił i podał numer, z jakim będzie występował.

Gianluigi Buffon w czwartek został oficjalnie nowym piłkarzem Juventusu. Wrócił do ekipy "Starej Damy" po rocznej przerwie, gdy odszedł do PSG. 41-letni bramkarz ma być zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego w najbliższym sezonie, po czym zostanie dyrektorem klubu. Szczęsny i Chiellini złożyli mu wyjątkowe oferty: zaoferowali mu numer 1 na koszulce oraz opaskę kapitańską.

Zobacz wideo

Wojciech Szczęsny i Giorgio Chiellini z wielkim gestem wobec Buffona

Dziękuję Szczęsnemu i Chielliniemu, którzy od razu złożyli mi taką ofertę. Jednak w obu przypadkach odmówiłem. Moim zdaniem pierwszy bramkarz, a będzie nim Szczęsny, musi nosić numer 1. Tak samo opaska powinna pozostać na ramieniu Giorgio. Wybrałem numer 77, który przyniósł mi tyle szczęścia w Parmie, dzięki czemu trafiłem do Juventusu 

- powiedział Buffon. Według mediów zawarł w kontrakcie z Juventusem specjalną klauzulę. Ma wystąpić w minimum ośmiu spotkaniach Serie A oraz dwóch meczach Ligi Mistrzów. Dzięki spełnieniu pierwszego warunku, legendarny piłkarz wyprzedzi Paolo Maldiniego w klasyfikacji zawodników z największą liczbą występów w lidze włoskiej. Słynny obrońca Milanu przez 24 lata kariery wystąpił w 647 meczach w Serie A. Buffon obecnie ma na koncie 640 gier.

Więcej o: