Ajax podwyższył cenę za Matthijsa de Ligta. Żąda rekordu transferowego za obrońcę

Ajax podwyższył cenę za Matthijsa de Ligta. Półfinalista Ligi Mistrzów żąda za swojego piłkarza aż 87 milionów euro, co byłoby transferowym rekordem świata, biorąc pod uwagę obrońców.

Matthijs de Ligt swoimi świetnymi występami wzbudził zainteresowanie gigantów. Długo wydawało się, że podpisze kontrakt z Barceloną, a potem rozmawiał na temat transferu z PSG. Jednak nie zdołał dogadać się z tymi klubami w kwestii indywidualnego kontraktu. Teraz osiągnął porozumienie z Juventusem, ale "Stara Dama" musi wynegocjować kwotę transferową z Ajaksem.

Zobacz wideo

Matthijs de Ligt zostanie najdroższym obrońcą w historii?

Juventus zaproponował Ajaksowi 55 mln euro plus dodatkowe 10 mln płatne w bonusach. Do tej pory Ajax żądał 70 mln euro, ale teraz według "Tuttosportu" podwyższył cenę do zawrotnych 87 mln. Gdyby ktokolwiek zapłacił taką kwotę, to 20-letni de Ligt zostałby najdroższym obrońcą w historii. W chwili obecnej jest nim Virgil van Dijk, za którego Liverpool zapłacił ok. 84 mln w styczniu 2018 roku.

Jeżeli obydwa kluby ostatecznie dojdą do porozumienia, de Ligt trafi do Juventusu na pięć lat. W turyńskim zespole będzie zarabiał 8 mln euro plus bonusy. Taką stawkę wynegocjował mu jego agent, Mino Raiola. 19-latek to rewelacja minionego sezonu. Zachwycał w Lidze Mistrzów, gdzie wraz z Ajaksem dotarł do półfinału. Z klubem z Amsterdamu zdobył także mistrzostwo Holandii i krajowy puchar. W całym sezonie rozegrał 55 meczów, w których strzelił siedem goli i zaliczył cztery asysty.

Więcej o: