Dyrektor sportowy Fiorentiny wyjaśnił sytuację Bartłomieja Drągowskiego

Bartłomiej Drągowski "będzie pierwszym bramkarzem Fiorentiny, o ile nie będzie chciał odejść" - powiedział dyrektor sportowy włoskiego klubu Daniele Prade.

Bartłomiej Drągowski drugą część minionego sezonu spędził na wypożyczeniu w Empoli, gdzie grał znakomicie. Z tego względu zwrócił na siebie uwagę m.in. dwóch angielskich klubów: Southampton i Bournemouth. Wydawało się, że dojdzie do transferu, ale wtedy doszło do dużych zmian w Fiorentinie. Dotychczasowy pierwszy bramkarz Alban Lafont został wypożyczony na dwa lata do Nantes z opcją wykupu, wobec czego to Drągowski ma być numerem jeden w najbliższym sezonie.

Zobacz wideo

Bartłomiej Drągowski może zostać numerem 1

- Drągowski będzie naszym numerem 1, o ile będzie chciał zostać w Fiorentinie - powiedział dyrektor sportowy Fiorentiny Daniele Prade. Drągowski, który 19 sierpnia skończy 22 lata, w ubiegłym sezonie rozegrał 17 meczów, w których puścił łącznie 26 bramek. Czterokrotnie zachował czyste konto, a w meczu z Atalantą pobił rekord Serie A, broniąc aż 17 strzałów rywali. W swojej karierze reprezentował barwy Empoli, Fiorentiny oraz Jagiellonii

Więcej o: