Oficjalnie! Transfer Gianluigiego Buffona potwierdzony! Ma gwarancję kilku występów

Gianluigi Buffon został oficjalnie potwierdzony jako nowy piłkarz Juventusu! 41-letni bramkarz wrócił do Turynu po rocznej przerwie i podpisał roczny kontrakt, na mocy którego ma zarobić 1,5 mln euro.

41-letni Gianluigi Buffon przez rok ma być zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego, by następnie zostać dyrektorem klubu. Pomysłodawcą tego transferu jest ponoć sam prezydent Juventusu - Andrea Agnelli. W minionym sezonie Buffon występował w PSG, gdzie rozegrał 25 spotkań. Odszedł jednak po tym, jak trener Thomas Tuchel zdecydował, że pierwszym bramkarzem w nowym sezonie będzie Alphonse Areola.

Zobacz wideo

Gianluigi Buffon ma gwarancję co najmniej 10 występów

Według mediów Buffon zawarł w kontrakcie z Juventusem specjalną klauzulę. Ma wystąpić w minimum ośmiu spotkaniach Serie A oraz dwóch meczach Ligi Mistrzów. Dzięki spełnieniu pierwszego warunku, legendarny bramkarz wyprzedzi Paolo Maldiniego w klasyfikacji zawodników z największą liczbą występów w lidze włoskiej. Słynny obrońca Milanu przez 24 lata kariery, wystąpił w 647 meczach w Serie A, Buffon obecnie ma na koncie 640 gier.

Więcej o: