Wojciech Szczęsny trafi do giganta? Może zostać częścią ogromnego zamieszania transferowego

Transfer Gianluigiego Donnarummy do Juventusu może otworzyć "puszkę pandory" - informuje La Repubblica. Jeśli Włoch przeniesie się do Turynu, z mistrzem Włoch może pożegnać się m.in. Wojciech Szczęsny, który miałby opuścić Serie A.

Włosi w ostatnim czasie informowali o zainteresowaniu klubów Wojciechem Szczęsnym. Polak miał zwrócić na siebie uwagę Manchesteru United oraz innego klubu, który złożył za niego "gigantyczną ofertę". Manchester obserwuje między innymi Szczęsnego na wypadek, gdyby wygasającego w 2020 roku kontraktu z klubem nie przedłużył David de Gea. Naturalnym następcą polskiego bramkarza wydaje się być Gianluigi Donnarumma.

Zobacz wideo

Włoskie media donoszą jednak, że to Donnarumma może zaskoczyć wszystkich i przejść do Juventusu, pozbawiając miejsca w bramce mistrza Włoch Wojciecha Szczęsnego. Obydwie strony wyrażają zainteresowanie takim ruchem, jednak pozostaje kwestia porozumienia pomiędzy zespołami z Turynu i Mediolanu.

 

Wojciech Szczęsny częścią zamieszania transferowego?

Transfer Donnarummy może oznaczać spore zamieszanie na rynku transferowym. Jeśli do niego dojdzie, Mattia Perin może przejść do AC Milan, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że do Turynu w najbliższych dniach trafić powinien Gianluigi Buffon. Z kolei Wojciech Szczęsny, zdaniem "La Repubblica" mógłby w przyszłym sezonie występować w barwach PSG - mistrzowie Francji chcą sprowadzić Donnarummę, ale istnieje spore ryzyko, że im się to nie uda.

Więcej o: