AS Roma pomaga dzieciom, ogłaszając swoje transfery. Włosi przebili samych siebie

AS Roma w poniedziałek oficjalnie poinformowała o podpisaniu kontraktu z Leonardo Spinazzolą. Uwagę kibiców zwrócił sposób, w jaki włoski klub to zrobił. Obok zdjęcia piłkarza dodali zdjęcie 5-letniej dziewczynki, która zaginęła. To część szerszej akcji.

AS Roma oficjalnie poinformowała o pozyskaniu Leonardo Spinazzoli z Juventusu. Kibice zwrócili jednak uwagę na sposób, w jaki włoski klub przedstawił nowego piłkarza. Obok jego zdjęcia pojawiła się fotografia 5-letniej dziewczynki, która zaginęła. Nie jest to jednak jednorazowy taki przypadek. Klub za każdym razem przy publikacji informacji o transferze kolejnych zawodników będzie umieszczać zdjęcia zaginionych dzieci. To efekt współpracy z dwiema organizacjami - jedną z USA, drugą z Włoch - zajmującymi się zaginionymi dziećmi. Działania Romy mają pomóc w ich odnalezieniu oraz nagłośnieniu skali tego problemu.

Zobacz wideo

AS Roma jest znana ze swojej kreatywności

AS Roma słynie z ogromnej kreatywności w informowaniu o pozyskiwaniu nowych zawodników. Dwa lata temu zabawili się w montaż zabawnego wideo po transferze Patrika Schicka.

Jednak kreatywność osób prowadzących social media włoskiego klubu nie kończy się na informowaniu o podpisaniu nowego kontraktu. W interesujący sposób poinformowali także o zwycięstwie Romy nad Barceloną, dającym awans do półfinału Ligi Mistrzów.

Więcej o: