Oficjalnie: sześciu zawodników opuściło AC Milan, m.in: kolega Krzysztofa Piątka

1 lipca wygasły kontrakty sześciu piłkarzów Milanu. Drużynę opuścili: Ignazio Abate, Riccardo Montolivo, Cristian Zapata, Jose Mauri, Andrea Bertolacci i Tiemoue Bakayoko.

Najdłużej związany z Milanem był Ignazio Abate, który w klubie był od 2009 roku. W tym czasie rozegrał ponad 300 spotkań. 32-latek to jedyny piłkarz w kadrze Milanu, który pamięta scudetto z sezonu 2010/11. Odszedł także Ricardo Montolivo. Były reprezentant Włoch w ostatnim czasie był jedynie rezerwowym. W minionym sezonie nie zagrał ani minuty. 

Zobacz wideo

Duża stratą dla drużyny będzie odejście Tiemoue Bakayoko, który wraca z wypożyczenia do Chelsea. To właśnie Francuz był jednym z najważniejszych piłkarzy Milanu w minionym sezonie, a także dobrym kolegą Krzysztofa Piątka. Drużynę opuścili także rezerwowi: Cristian Zapata, Jose Mauri i Andrea Bertolacci.

Odejść mogą także Ricardo Rodriguez (interesują się m.in. kluby z Premier League), Ivan Strinić (rezerwowy lewy obrońca) oraz Diego Laxalt (lewy pomocnik).

Kto może trafić do Milanu?

Theo Hernandez niebawem zostanie zawodnikiem AC Milan - informuje "Marca". Włoski klub zapłaci za obrońcę Realu Madryt 20 mln euro i podpisze z nim sześcioletni kontrakt. Możliwe, że w Mediolanie zamelduje się także inny piłkarz Realu - Dani Ceballos, który właśnie z reprezentacją Hiszpanii do lat 21 wygrał Euro, a sam był jednym z najlepszych piłkarzy turnieju, W nowym sezonie w barwach Milanu niemal na pewno będzie grał André Silva. który wrócił z wypożyczenia w Sevilii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA