Oficjalnie: Juventus i Roma wymienili się piłkarzami. Duże wzmocnienie Napoli

Leonardo Spinazzola trafi do Romy, a z Juventusem kontrakt podpisał Luca Pellegrini. Transfer ogłosiło także Napoli, które zakontraktowało Kostasa Manolosa, jednego z czołowych stoperów w Serie A.

Roma sprzedała Manolasa za 36 milionów euro. 28-letni Grek rozegrał w Serie już 156 meczów, wszystkie w barwach Romy. Na koncie ma także niemal 50 spotkań w Lidze Mistrzów. Wszystko wskazuje, że będzie dużym wzmocnieniem dla Napoli. Najprawdopodobniej Carlo Ancelotti będzie wystawiał go w pierwszym składzie w duecie z Kalidou Koulibalym. To bardzo ważny transfer dla Napoli, bo formacja defensywna była najsłabszym punktem drużyny.

Zobacz wideo

W przeciwnym kierunku powędruje Amadou Diawara, 21-letni pomocnik reprezentacji Gwinei. Diawara od trzech lat nie mógł się przebić do pierwszego składu Napoli. Roma ma za niego zapłacić 21 mln euro.

Wymiana na linii Juventus - Roma

Leonardo Spinazzola trafił do Juventusu rok temu, ale przez pierwsze kilka miesięcy leczył kontuzję. Wiosną pełnił rolę zmiennika Alexa Sandro i spisywał się bardzo przyzwoicie, dlatego to duża niespodzianka, że Włoch trafił do Romy i opuścił Juve po zaledwie jednym sezonie. Stara Dama zakontraktowała natomiast Lucę Pellegriniego, który najczęściej występuje też na lewej obronie, ale może grać także w środku pola, jako defensywny pomocnik.

Pellegrini kosztował 22 mln euro, a Spinazolla 29 mln.

Więcej o: