Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Juventus odda dwóch swoich piłkarzy. Padli ofiarą nowych transferów "Starej Damy"

Juventus zamierza sprzedać Samiego Khedirę i Blaise'a Matuidiego, dla których nie ma już miejsca w zespole - informuje "Tuttosport".

Juventus działa bardzo aktywnie na rynku transferowym. Już na początku tego roku zapewnił sobie pozyskanie Aarona Ramseya za darmo z Arsenalu, za to również za darmo z PSG powinien przyjść Adrien Rabiot (oficjalne ogłoszenie tego transferu ma nastąpić w poniedziałek).

Zobacz wideo

Juventus pozbędzie się dwóch piłkarzy?

Przez to według "Tuttosportu" z Juventusu odejdą dwaj inni pomocnicy, którzy nie pasują do stylu gry preferowanego przez nowego trenera Maurizio Sarriego - to Sami Khedira i Blaise Matuidi. Kontrakt z Khedirą może zostać przedwcześnie rozwiązany (obecny jest ważny jeszcze przez dwa lata), by mógł trafić za darmo do innego klubu (prawdopodobnie z amerykańskiej MLS). Za to kontrakt Matuidiego wygasa w 2020 roku, ale Francuz może wrócić do ojczyzny i zagrać w AS Monaco.

32-letni Khedira w minionym sezonie rozegrał zaledwie 17 spotkań (977 minut), w których strzelił dwa gole. Jego rówieśnik Matuidi grał znacznie więcej, bo wystąpił w aż 42 meczach (3290 minut). Zdobył w nich trzy bramki i zaliczył trzy asysty.