Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny wielki transfer Juventusu. Ogromny przelew dla samego piłkarza

Adrien Rabiot już wkrótce zostanie piłkarzem Juventusu. Pomocnik ustalił już warunki kontraktu i na jego mocy zarobi aż 7 milionów euro rocznie, a dodatkowo dostanie aż 10 milionów euro za samo podpisanie umowy!

Adrien Rabiot jest już praktycznie zawodnikiem Juventusu - donosi "Sky Italia". Dyrektor sportowy Fabio Patrici poleciał do Paryża, by ustalić ostatnie szczegóły kontraktu. 

Zobacz wideo

Według Gianluci Di Marzio, Rabiot dostanie 7 milionów euro rocznie, a dodatkowo dostanie premię w wysokości 10 milionów euro za sam podpis. Piłkarz jest tzw. wolnym agentem, dlatego klub nie musi płacić sumy odstępnego, a może sobie pozwolić na wyższą wypłatę i pieniądze za tzw. podpis. To kolejny tego typu transfer "Starej Damy", która w ostatnich latach za darmo pozyskała m.in. Andreę Pirlo, Paula Pogbę, Emre Cana czy Aarona Ramseya.

Rabiot był "więźniem" PSG

24-letni Adrien Rabiot rozegrał ponad 200 spotkań w PSG, wygrywając sześć tytułów mistrzowskich. Odmówił jednak podpisania nowego kontraktu z mistrzem Francji, dlatego w grudniu został odsunięty od pierwszej drużyny i nie rozegrał ani jednego spotkania. - Mój syn jest więźniem w PSG. Można nawet powiedzieć, że jest zakładnikiem. To naprawdę okrutna sytuacja. Co będzie następne? Wrzucą go do lochu i dadzą suchy chleb i wodę?” – stwierdziła niedawno Veronique Rabiot, jego matka i agentka, opisując zaistniałą sytuację.

Więcej o: