Manchester United dostał ofertę za Romelu Lukaku! Oferta warta 70 mln euro

Inter Mediolan złożył ofertę na dwuletnie wypożyczenie Romelu Lukaku z Manchesteru United - informuje dziennikarz Gianluca di Marzio. Dodatkowo włoski klub chce dołączyć do umowy zapis o obowiązkowym wykupie belgijskiego napastnika po zakończeniu wypożyczenia.

Doniesienia di Marzio, jednego z najlepiej poinformowanych włoskich dziennikarzy, potwierdził także Kristof Terreur z "Het Laatste Nieuws". Jego zdaniem, Manchester United jest skłonny do negocjacji dotyczących odejścia Lukaku, ale oferta przedstawiona przez Inter nie jest dla jego władz satysfakcjonująca.

Zobacz wideo

Inter zaproponował Manchesterowi 10 mln euro za dwuletnie wypożyczenie napastnika, dodając do umowy klauzulę zobowiązującą do wykupu Belga za 60 mln euro, po zakończeniu wypożyczenia. Dziennikarze "Manchester Evening News" twierdzą jednak, że szefowie "Czerwonych Diabłów" chcą sprzedać gracza za minimum 90 mln euro. Dodatkowo chcą to zrobić od razu, bez wypożyczenia.

Antonio Conte szykuje wielkie transfery

Sprowadzenie Lukaku do Interu byłoby pierwszym z kilku głośnych transferów, do jakich może dojść w mediolańskim zespole. Rewolucję w kadrze Interu rozpoczął bowiem nowym trener, Antonio Conte, który pracę w drużynie "Nerazzurrich" rozpoczął kilka tygodni temu. Włoch, poza reprezentantem Belgii, chce sprowadzić do swojego zespołu także Edina Dzeko z AS Romy, Nicolo Barellę z Cagliari oraz Daniego Alvesa, któremu skończył się kontrakt w Paris Saint-Germain.

Więcej o: