Matthijs de Ligt wybrał nowy klub i zaakceptował kontrakt! Nagły zwrot akcji

Matthijs de Ligt zaakceptował ofertę Juventusu i uzgodnił warunki pięcioletniego kontraktu z turyńskim klubem - informuje 'The Guardian'. Teraz Juventus musi porozumieć się z władzami Ajaksu Amsterdam. Jest gotów zapłacić ok. 134 milionów funtów.

Wydawało się, że trafi do Barcelony albo podpisze kontrakt z Paris Saint-Germain. Tymczasem w sprawie transferu Matthijsa de Ligta nastąpił nagły zwrot akcji. Do gry o holenderskiego obrońcę wkroczył Juventus, a piłkarz Ajaksu Amsterdam zaakceptował ofertę i uzgodnił warunki pięcioletniego kontraktu z turyńskim klubem - podaje 'The Guardian'.

Zobacz wideo

Matthijs de Ligt ma zarabiać w Juventusie 8 milionów euro rocznie plus bonusy. Taką stawkę wynegocjował mu jego agent - Mino Raiola. 'Guardian' podaje, że turyński klub jest gotów zaoferować za kapitana Ajaksu ok. 134 milionów funtów. Rozmowy trwają.

Matthijs de Ligt to rewelacja minionego sezonu. 19-latek zachwycał w Lidze Mistrzów, gdzie razem z Ajaksem dotarł do półfinału. Klub z Amsterdamu zdobył też mistrzostwo Holandii i krajowy puchar. Matthijs de Ligt w całym sezonie rozegrał 55 meczów, strzelił siedem goli i miał cztery asysty.

Więcej o:
Copyright © Agora SA