Włoskie media zdradzają szczegóły sensacyjnej oferty dla Buffona

Wszystko wskazuje na to, że Gianluigi Buffon wróci do Juventusu. Bramkarz decyzję o powrocie dostał niemal natychmiast po otrzymaniu oferty. Wcześniej był zdecydowany na przejście do FC Barcelony.

Gianluigi Buffon prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie powrotu do Juventusu na podstawie rocznego kontraktu, a potem zostałby dyrektorem klubu. A agent Gianluigiego Buffona potwierdził temat ewentualnego powrotu legendarnego bramkarza do Juventusu. 41-latek przez rok miałby być zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego, potem zostałby dyrektorem klubu.

Zobacz wideo

Okazuje się, że jeszcze kilka dni temu Buffon był zdecydowany na transfer do Barcelony, gdzie miałby zostać zmiennikiem Ter Stegena. Fabrizio Romano z CalcioMercato.com dodaje, że gdy tylko piłkarz dostał informacje o zainteresowaniu ze strony Juventusu, natychmiast zdecydował się na powrót do swojego ukochanego klubu. Pomysłodawcą tego transferu jest ponoć sam prezydent Juventusu - Andrea Agnelli. 

Dziennikarz dodaje, że bramkarz bardzo szybko porozumiał się w sprawie swojej umowy i przez najbliższy rok będzie pełnić rolę rezerwowego bramkarza, a potem dostanie pracę w strukturach klubu. 

Więcej o: