Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kuriozalna sytuacja we Włoszech. Klub dwóch Polaków nie zgłosił się do rozgrywek

Władze Palermo, w którym występuje Przemysław Szymiński i Radosław Murawski, nie złożyły dokumentów, wymaganych do startu w rozgrywkach Serie B, co oznacza, że włoskiego klubu może w nich zabraknąć. Szefowie "Rosanero" uważają jednak, że dokumenty przesłali w poniedziałek o 23:59, czyli w ostatnim możliwym momencie.

Sprawa brzmi dość kuriozalnie, ale kuriozalna nie jest. Pokazuje bowiem kolejne problemy na szczeblu organizacyjnym klubu, który do nowego sezonu przystąpi z 20 ujemnymi punktami, otrzymanymi za nieprawidłowości finansowego związane z działalnością Maurizio Zampariniego, byłego prezesa klubu, oskarżonego o pranie brudnych pieniędzy.

Zobacz wideo

Władzie Serie B na próżno czekały w poniedziałek na komplet dokumentów przesłanych przez władze Palermo, które powinny zgłosić zespół do rozgrywek. Szefowie klubu z Sycylii ostatnio przesłali co prawda pierwsze dokumenty, ale kilka spraw musieli doprecyzować. M.in. te związane z wynagrodzeniami, długami czy budżetem transferowym. Przedstawiciele zespołu, w którym występują Przemysław Szymiński i Radosław Murawski, twierdzą, że wszystkie wymagane dokumenty wysłali o 23:59 w poniedziałek, ale zdaniem Serie B - tak się nie stało. Według "La Gazetta dello Sport", sprawą może zająć się teraz prokuratura.

Włoskie media informują, że główny problem nie dotyczy jednak samego złożenia dokumentów, a uregulowania niektórych wymaganych płatności. A raczej braku uregulowania, z czym jednak nie zgadzają się władze klubu. - W mediach pojawiają się nieprawdziwe informacje. Zrealizowaliśmy wszystkie opłaty potrzebne do rejestracji, problem powstał nie z naszej winy. Warunki spełniliśmy dziesięć dni temu, wnosząc opłaty - przyznał Salvatore Tuttolomondo, dyrektor finansowy Arkus Network, głównego sponsora Palermo. - Serie B jest wszystkiego świadoma. Zakładamy, że poręczenie nadejdzie. Władze ligi nie powinny stwarzać problemów, na które nie mają uzasadnionych powodów. Mogę potwierdzić, że Palermo jest regularnie rejestrowane - dodał, zakładając, że tak będzie i tym razem.

Więcej o: