Włoskie media są pewne. Juventus finalizuje hitowy transfer. "Po nim walka o mistrzostwo będzie już rozstrzygnięta"

Matthijs De Ligt niebawem zostanie nowym zawodnikiem Juventusu. Warunki transferu obrońcy zostały już ustalone - informuje Sky Sport Italia. - Po jego przyjściu walka o mistrzostwo będzie już rozstrzygnięta - przyznaje Fabio Capello, były trener turyńczyków.

Saga transferowa związana z transferem Matthijsa De Ligta prawdopodobnie dobiega końca. Holender niebawem ma zostać nowym zawodnikiem Juventusu - informuje Sky Sport Italia. Zdaniem włoskich dziennikarzy, turyńczycy osiągnęli porozumienie z Ajaksem, a także dogadali się z samym zawodnikiem.

Zobacz wideo

Według najnowszych doniesień De Ligt będzie kosztować około 70 mln euro. W dodatku jego pensja wyniesie 12 mln euro rocznie, a więc mniej, niż pierwotnie przypuszczano. W ostatnich dniach zagraniczne media twierdziły bowiem, że 19-latek będzie zarabiał nawet 20 mln rocznie.

"Po tym transferze sprawa mistrzostwa będzie rozstrzygnięta"

Sprowadzenie 15-krotnego reprezentanta Holandii będzie dla drużyny Maurizio Sarriego ogromnym wzmocnieniem. - Jeśli Juventus go kupi, to będzie już koniec rywalizacji o mistrzostwo Włoch. Będziemy mieli identyczną sytuację, jak w ubiegłym sezonie - powiedział Fabio Capello, włoski trener, który w przeszłości prowadził m.in. Juventus, Milan, Real Madryt czy reprezentacje Rosji i Anglii. - De Ligt jest jednym z najlepszych na swojej pozycji. Pozwala ci bronić we dwójkę, uwalniając bocznych obrońców, jak widzieliśmy to w Ajaksie - dodał.

- Tym transferem Juventus trafi w dziesiątkę. Bez niego rywale byliby bliżej "Starej Damy". Mówię tutaj głównie o Napoli oraz Interze, ponieważ Milan, Roma i Lazio nie będą walczyć o tytuł mistrzowski - zakończył 73-latek.

Więcej o: