Polski piłkarz zostaje w Serie A. Został kupiony za aż 4 mln euro!

Paweł Jaroszyński, mimo spadku z Serie A z Chievo, pozostanie w najwyższej włoskiej klasie rozgrywkowej. Jak donosi Sky Sport Italia, polski lewy obrońca jest o krok od przenosin do Genoi za 4 mln euro.

Chievo Verona w minionym sezonie spadła z Serie A. Klub w którym występowało dwóch Polaków - Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński zajął ostatnie, 20. miejsce. W 38 meczach zdobył tylko 17 punktów.

Zobacz wideo

Wszystko wskazuje jednak na to, że Paweł Jaroszyński pozostanie w Serie A. O krok od pozyskania Polaka za 4 mln euro jest Genoa. Chievo z kolei potrzebuje pieniędzy, aby załatać dziurę budżetową spowodowaną spadkiem do Serie B.

Paweł Jaroszyński kolejnym Polakiem w Genoi

Jaroszyński będzie drugim Polakiem w Genoi. Już w zimie klub Genui zapewnił sobie transfer Filipa Jagiełły z Zagłębia Lubin. W rundzie jesiennej minionego sezonu grał tam też Krzysztof Piątek, który został w zimie sprzedany za 35 mln euro do Milanu.

Paweł Jaroszyński ma za sobą bardzo udany sezon. Do Chievo trafił w 2017 roku z Cracovii za 400 tys. euro. W minionych rozgrywkach zagrał w 20 meczach w klubie z Verony na lewej obronie.

Więcej o: