To już postanowione. San Siro zostanie zburzone

AC Milan dogadał się z Interem w sprawie wspólnej budowy nowego stadionu. Obie drużyny mają grać na nowym obiekcie już w 2022 roku - donosi dziennik "La Reppublica".

O tym, że AC Milan i Inter planują wybudowanie nowego obiektu spekulowano od dawna. Oba kluby rozgrywają obecnie domowe mecze na legendarnym San Siro, ale jest to już dość stary stadion (wybudowany w 1926 r.). Jeden ze scenariuszy zakładał, że mógłby zostać dość gruntownie zmodernizowany, ale działacze obu klubów odrzucili pomysł renowacji i złożyli do mediolańskiego magistratu wniosek o wybudowanie nowego stadionu - informuje dziennik "La Reppublica".

Zobacz wideo

Wspólny projekt zakłada budowę areny obok istniejącego San Siro. Obiekt znajdzie się częściowo poniżej poziomu ulicy, by ograniczyć jego wizualny wpływ na otoczenie. Nowy stadion ma być gotowy przed sezonem 2022/23 i kosztować ok. 700 mln euro.

Istniejący obecnie stadion im. Giuseppe Meazzy to jeden z najsłynniejszych obiektów piłkarskich świata.  Jest jednym z 27 europejskich stadionów ocenionych na 5 gwiazdek przez UEFA (5 na 5, najwyższa klasa). Milan gra na San Siro nieprzerwanie od 1935 roku, Inter - od 1947. San Siro dwukrotnie było areną finałów Ligi Mistrzów (2001, 2016). Rozgrywano na nim także mecze mundialu w 1990 roku.

Więcej o: