Dwa kluby blisko pozyskania Gianluigiego Buffona. Może zastąpić inną legendę

Jak informuje Sky Italia, Gianluigi Buffon wkrótce może podpisać nowy kontrakt. Najbardziej zainteresowane pozyskaniem bramkarza są FC Porto i Atalanta BC. Na transferze szczególnie zależy Porto straciło ostatnio Ikera Casillasa.

Kilka tygodni temu Buffon rozwiązał kontrakt z PSG. Bramkarz trafił do PSG trafił przed rokiem, na zasadzie wolnego transferu z Juventusu. Włoch dzielił czas gry z Alphonsem Areolą i we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 25 meczach, w których puścił 25 goli, zachowując dziewięć czystych kont. Z PSG wywalczył mistrzostwo Francji i dotarł do 1/8 finału Ligi Mistrzów, gdzie przegrał z Manchesterem United.

Zobacz wideo

Bramkarz zdecydował się nie przedłużać kontraktu z klubem, ale nie chce też kończyć kariery. Okazuje się, że bramkarzem interesują się poważnie dwa kluby - Atalanta BC i FC Porto, które straciło ostatnio Ikera Casillasa, który doznał zawału serca. Dziennikarz Gianluca Di Marzio twierdzi, że Portugalczycy są najbliżej pozyskania Buffona.

Inną opcją jest powrót do Włoch, bo bramkarzem interesuje się także Atalanta. Kilka tygodni temu media podawały także informacje, że Buffon mógłby wrócić do Parmy, w której rozpoczynał swoją wielką karierę. 

Więcej o: